Ukecaný Deadpool vyzerajúci ako avokádo povstal z popola

Autor: Alexandra Jurišová | 14.2.2016 o 13:57 | (upravené 14.2.2016 o 14:33) Karma článku: 1,75 | Prečítané:  468x

Typická Marvelovka neprinášajúca do sveta filmov nič nové, jedine ak hanbu. Od začiatku je to len o trápnych hláškach, na ktorých sa smejú trápni ľudia, ktorí si kúpili trápne drahý lístok na trápne lacný film. 

Ak som si práve získala vašu pozornosť a čítate ďalej vedzte, že to, čo som predtým napísala nebolo naozaj. Deadpool (R. Reynolds) je práve jeden z tých drzých pajácov, pri ktorých tiež neviete čo je a čo nie je skutočné. Prečo by sme teda mali s týmto filmom strácať čas? Pretože s Deadpoolom sa vám celý dej, ktorý mimochodom nie je nijako obzvlášť prepracovaný (resp. vôbec nie je), bude javiť ako jazda na bobovej dráhe. Na malú chvíľu budete cítiť neistotu, pretože namiesto bôb vyfasujete igelitku a pri prílišnom entuziazme a kriku vám do úst nalietajú muchy. Niekedy vás Deadpool as. Wade Wilson ukecá a rozosmeje vtipmi, ktoré vrhá rýchlosťou rotačného guľometu, inokedy si len tak smiechom odfrknete nad jeho trápnosťou. Ale v tom je jeho čaro! Je taký trápny, až je okúzľujúci a zábavný! Deadpool, ako jedna z najkontroverznejších postáv, týmto filmom úplne obrátil komixový svet hore nohami. Nie je zloduchom (aj keď bol pôvodne v roku 1991 vymyslený ako záporná postava), ako si to o ňom niektorí mylne myslia, no nie je ani superhrdinom. Ako by aj mohol byť, veď jeho skvosty sú natiahnuté v červených legínach, slovník má preplnený čiernym humorom a sarkazmom, a svojich nepriateľov nezabije bez toho, aby si z nich pred tým štýlovo nevystrelil.

Deadpool je proste magor s katanami a zbraňami, ktoré samozrejme niekoľkokrát zabudne v taxíku, trpiaci (okrem idiotizmu) rakovinou, ktorá má vlastne za následok celé toto šialenstvo. Chlapík svojou originalitou rozhodne predbehol starších a známejších kolegov, ako napríklad Batmana či Spidermana, ktorí tiež majú v obľube divné oblečky. Miluje násilie a prostitútky, pričom sa náhodou do jednej z nich, Vanessy (M. Baccarin), zamiluje. Dokonca sa kvôli nej na malú chvíľku stane súčasťou tímu X-manov, aj keď sa tomu chce všemožne vyhnúť. Iróniou však je, že práve sérum z Wolverineovej DNA mu umožní stať sa Deadpoolom. Získa zdokonalenú liečivú schopnosť vďaka ktorej sa stane takmer neporaziteľným a dokonca sa tým vylieči z rakoviny. Vedľajším účinkom tejto výhody ale bolo, že sa z neho stala takmer presná kópia avokáda po „malej nezhode“ s filmovým nepriateľom Ajaxom as. Francisom. Ako správny narcis sa bude zaoberať (okrem oplzlostí) aj svojim, odrazu nie veľmi atraktívnym, výzorom. Celý film nosí nálepku „pre veľkých“, pričom je postavený na drsnom humore, násilí, akcii a romanci, ktorá nie je úplne typická. No povedzme si úprimne, to ani samotný Deadpool.

A ešte dve malé rady na záver:

  1. Ak si myslíte, že takúto veľkú nálož neunesiete, vezmite si do kina hnedé nohavice.
  2. Zostaňte v kine až do konca. Ak píšem do konca, myslím tým až do úplného konca.

Foto: Internet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?