Bojujme za svoj život, nenechajme sa zotročiť

Autor: Alexandra Jurišová | 15.11.2015 o 9:29 | Karma článku: 6,13 | Prečítané:  986x

Ideálna tyrania je taká, ktorá je ignorantsky spravovaná svojimi obeťami. Najlepší otroci sú preto tí, ktorí v slastnej nevedomosti zotročujú sami seba.  (Dresden James)

Náboženstvá boli v priebehu histórie znevažované a veľakrát mylne chápané. Niektorí ich považovali (a ešte stále považujú), ako prostriedok vykorisťovania a útlaku, zámienku k predsudkom a prenasledovaniam. Iní ich zase využívajú ako zdroj moci a vlády nad masami ľudí. Dejiny sa opakujú a naša budúcnosť je, žiaľ, predvídateľnejšia.

Tenká hranica medzi terorizmom a Amerikou sa definitívne pretrhla 11. septembra 2001, kedy si teroristický útok na „dvojičky“ vyžiadal smrť približne tritisíc osôb. Ľudia kričali, krvácali a zomierali. Bol to deň, keď sa všetko zmenilo a islamské náboženstvo ukázalo svoju silu.

„Amerika bola zasiahnutá Alahom v tom najzraniteľnejšom bode,“ posmešne vtedy povedal Usáma bin Ládin, jeden zo zakladateľov teroristickej organizácie al-Káida. V televízii ukazovali Palestínčanov ako tlieskajú, radujú sa, a oslavujú víťazstvo. Talianska novinárka a spisovateľka Oriana Fallaci vo svojej knihe „Hněv a hrdost“ dopodrobna vykresľovala, čo sa dialo počas masakru, ktorého bola svedkom. Určite sa nemýlila, keď napísala, že toto je len začiatok konca.

Podľa Oriany sa vyznávači fundamentalizmu množia ako jednobunkové telá prvokov, a kto si to neuvedomuje, nech sa len pozrie na výjavy, ktoré nám každý deň prináša televízia. Extrémistov sú podľa nej milióny, pre ktorých je Usáma bin Ládin, či živý alebo mŕtvy, legendou a hrdinom. Stotožňujem sa s názorom, že sa mýlil každý, kto si myslel, že sa svetová vojna skončila v roku 2001 spolu s rozpadom talibanského režimu v Afganistane. Bolo naivné myslieť si, že ľudia z odlišných kultúr môžu bez problémov spolunažívať a že je možné vyliečiť arabský svet z náboženstva a zbaviť tak zvyšok sveta náboženského zla.

Od teroristického útoku, o ktorom sa stále vedú mnohé diskusie, prešlo štrnásť rokov, no odvtedy sa nič nezmenilo. Naďalej je konečnou víziou a cieľom islamskej spoločnosti rozšírenie sa po celom svete a podriadenie všetkého islamskému ideálu. Ako každé náboženstvá, každá komplexná ideológia, je islam svojimi vyznávačmi považovaný za myšlienkovú koncepciu, ktorá je nadradená všetkým ostatným.Celé desaťročia ospravedlňujú svoje zvrátené činy tým, že konajú len to, čo im boh káže. Na uliciach vykrikujú „Allahu akbar!“ a hneď na-to vyvraždia všetko, čo im vojde do cesty. Nikdy im nezáležalo na tom, či to budú muži, ženy alebo deti. Jednoducho konajú svoju „povinnosť“. Ich náboženské presvedčenie je natoľko silné, že sú schopní obetovať samých seba "v mene Alaha". V Koráne je napísané, že je ich boh milosrdný, ochranca, spravodlivý a najvyšší vládca, stvoriteľ a pozorný, on začiatkom je i koncom, vediaci a múdry, a o každej veci vševediaci, slávny, schopný a mocný. Kde sa teda nachádza súcit, spravodlivosť a milosrdnosť počas drastického vyvražďovania nevinných ľudí?

Džihádistickí teroristi tvrdia, že sa chcú pomstiť za rúhanie. Skutočnosť je taká, že rúhavé náboženské výroky sú veľmi často reakciou na násilie a bezprávie páchané z náboženských dôvodov. Ak to naozaj tak je, tak väčšina obyvateľov tejto planéty nevyhovuje ich tradičným konvenciám. Sme pre nich len odsúdenci. Každý, kto ich náboženstvo a presvedčenie spochybňuje, musí zomrieť.

Vezmime preto budúcnosť do vlastných rúk, kým nebude neskoro a nedovoľme, aby nám niekto hovoril, ako máme žiť. Nikto z nás predsa nechce voviesť svoje deti do budúcnosti, kde sa z nich stanú otroci. Podvolíme sa teda tomu, čo nám kto nakáže alebo si vezmeme to, čo je právom naše a svoj život budeme chrániť na relatívne pevných základoch slobodnej krajiny v ktorej žijeme?

Alexandra Jurišová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?